top of page

slané.

379916212640c.jpg

Vejce natvrdo+zelenina

Vejce

Špenát

Paprika

Koření/bylinky

Pečivo/rýžové nebo žitné chlebíčky

Příprava podle chuti. Případně je to výborné s bulgurem nebo pohankou.

379916212640c.jpg

Houbová pohanka

Pohanka

Houby (sušené i čerstvé)

Sýr

Ořechy

Pohanku uvaříme s houbami, osolíme a okořeníme podle chuti. Posypeme oříšky a přikrojíme si pár kousků oblíbeného sýra.

ráda si k tomu nakrájím červenou papriku.

379916212640c.jpg

Slaná poha s cizrnou

Poha(rýžové vločky)

Koření

Sůl

Cizrna

Mrkev

Poha vločky stačí zalít horkou vodou a nechat nabobtnat, případně se dá požít jakákoli oblíbená rýže, na takové směsi ráda používám kulatozrnou nebo jasmínovou, která provoní ráno. V případě vaření celou směs připravuji v rýžovaru. Dám vařit vločky/rýži, přidám cizrnu a na jemno nakrájenou mrkev (někdy nastrouhám plátky škrabkou, mám pak pocit, že to jsou obří nudle). Okořením podle chuti, v poslední době jsem si oblíbila provensálské bylinky, jindy používám třeba kurkumu a klasicky sůl a pepř. Někdy přisypu trošku chilli nebo drceného zázvoru. Cizrnu připravuji i den předem, uvařím jí více a pak jí přidávám do obědů i večeří. Dobrým oživením je přidání lžičky olivového oleje.

379916212640c.jpg

Rýžová kaše

Rýže

Kapustičky

Jogurt

Med

Petrželka/Bylinky

Rýži doslova rozvaříme ve vodě s bylinkami až vytvoří kaši. Kapustičky (nebo třeba brokolici, květák, lilek, cuketu - co máte rádi) orestujeme nebo povaříme ( no zkrátka podle chuti) a servírujeme s rýžovou kaší. zalijeme zálivkou z jogurtu, medu a nasekané petrželky.

379916212640c.jpg

Placičky z rýžové mouky

Vejce

Rýžová mouka

Sojové mléko

Oblíbené sladidlo

Trocha sody

Sýr podle chuti

Ředkvička

Připravíme směs z mouky (někdy pohankové), sojového mléka, vejce a osladíme. Sodu podle potřeby. Lijeme na teflonovou pánev. Hustotu volíme podle nálady, buď vzniknou placičky asi jako lívance nebo spíše palačinky. Na placičky nakrájíme ředkvičky posypeme například cottage sýrem, parmezánem, nebo přikrojíme svůj oblíbený sýr.

bottom of page