top of page

na lžíci.

Vyber si tu správnou.

plate.png

o

co jde.

Jde o takový digitální deníček zápisníček,

kam si ukládám své nápady ohledně přípravy jídel, vaření, cvičení, uspořádání času a úkolů. 

Hlavně ve chvílích, kdy nemám den, náladu nebo třeba čas, ve chvílích kdy nemám žádnou inspiraci, abych si udržela navyklou denní rutinu.

About

recepty

Základní informace o receptech jsou v odkazu Pomocníček,

zde je však pár tipů k jejich přípravě.

  • Není potřeba umět vařit, stačí trocha vynalézavosti, stačí i mikrokuchyně, jako ta moje, 1,5m2.

  • K receptům si často ani nepíšu postup, dobu vaření, styl krájení, jestli jsem například rajčata použila dušená či čerstvá. Jde mi spíše o kombinace, takže recept málo kdy opakuji, spíše vytvořím něco dost podobného. Což mě vede k poznámce o nákupním seznamu.

  • Nákupní seznam téměř neexistuje. Vždy koupím jiný jogurt,  jiné druhy zeleniny, zaujme mě něco nového, dostanu chuť na jiné koření.  Z hlavních jídel každý recept obsahuje nějaké bílkoviny nebo tuky, jako jsou mléčné výrobky, oříšky nebo luštěniny, obsahuje zeleninu nebo jinou formu vlákniny a stejně tak přílohu, která dodá sacharidy,  jako třeba rýže. Takže se dá snadno obměnit nějaká přísada za jinou ze své kategorie a jídlo bude pořád vyvážené.

  • Většina z receptů se dá připravit do 15 minut. Často k vaření používám rýžovar a remosku, protože nejčastěji vařím jídlo večer po práci, na celý následující den, někdy i více. 

  • Každé jídlo se snažím zpestřit, alespoň jednou zajímavou/neobvyklou nebo zkrátka pro mě výraznou ingrediencí, aby jídlo bylo zajímavější, obměňovalo se. Nebo si do něj přimíchám překvapení, například si do ranního jogurtu schovám lžičku datlového sirupu :)

  • Hlavní ingedience jsou často velice obyčejné, ten typ co se vám válí doma ve spíži, jako hrách, různé druhy čočky, rýže, sušené houby, konzervovaná zelenina a zavařeniny, ty věci na dně mrazáku a často zkrátka to co už je nějaký čas v lednici a nikdo pořádně neví na co to použít. 

  • Celkem jsem si oblíbila dodatečné nákupy v Bertce, Sapě, Arabských potravinách nebo ve zdravé výživě. Vždy tam najdu něco, co se úplně běžně v supermarketech neprodává. Kolikrát je to velký experiment.

Showreels
Gallery

kontakt...

Ing.arch. Barbora Čudková

DO BLOKU

Tel: 776 656 350

cudkova@gmail.com

  • BC
  • White Facebook Icon
Kontakt
bottom of page